Wyszukaj rejsy

Queen Elizabeth
ikonaikonaikonaikonaikona
zobacz rejsy tym statkiem →

Queen Elizabeth
Queen ElizabethQueen ElizabethQueen ElizabethQueen ElizabethQueen ElizabethQueen ElizabethQueen ElizabethQueen ElizabethQueen ElizabethQueen ElizabethQueen ElizabethQueen Elizabeth
Queen Elizabeth jest najnowszym, luksusowym statkiem linii Cunard.  Pływa od 2010 roku, a jego wnętrza zapierają dech w piersiach. Queen Elizabeth jest dumną następczynią statku o tej samej nazwie z 1938 roku  (wtedy największego statku pasażerskiego na świecie).  Wnętrza bogato zdobione grafiką, włoskim marmurem, światło rozpraszają błyszczące żyrandole. Wnętrza statku przeszywa dźwięk harfy, fortepianu i łagodnej muzyki jazzowej. Wszystko to potęguje poczucie elegancji i przepychu.
 
Linia: Cunard Rok Budowy: 2010 Pasażerowie: 2092 Załoga: 940
Długość: 294 m Szerokość: 32 m Prędkość: 24 węzły Tonaż: 90 400 ton
Pokłady pasażerskie: 12 Bandera: Wielka Brytania Waluta: USD  
 
Bary i restauracje:
Queen Elizabeth oferuje pełen wachlarz eleganckich barów i salonów.; 
The Commodore Club- Znajduje się na pokładzie 10 w przedniej części statku przez co możemy z niego, przy drinku, podziwiać wspaniałe widoki. 
The Golden Lion – bar z oferujący szeroki wybór piw, cydru i wspaniałych win przy dobrej muzyce na żywo, quizach czy wydarzeniach sportowych oglądanych na TV;
The Yacht Club – w tym klubie, na parkiecie w kształcie kompasu, można przetańczyć całą noc; Cafe Carinthia to idealne miejsce na odpoczynek i zasmakowanie w pysznych kawach, herbatach i słodkościach; 
Queens Room  to prawdopodobnie najpiękniejszy pokój na statku, gdzie za dnia kelnerzy w białych rękawiczkach zachęcają do wypicia popołudniowej herbatki, a wieczorem Queens Room zamienia się we wspaniałe miejsce na eleganckie bale sylwestrowe przy muzyce na żywo;  The Garden Lounge – jasny i towarzyski pokój, zainspirowany Kew Gardens. Spędzić w nim można leniwe popołudnie z książką, a w godzinach wieczornych spędzić czas przy muzyce na żywo.
W czterech głównych restauracjach Queen Elizabeth oferuje swoim gościom wyśmienitą kuchnię.
Queens Grill Restaurant – najbardziej luksusowa restauracja na statku, jest uosobieniem doskonałej kuchni Cunard’a;  Princess Grill Restaurant – kameralna restauracja z pojedynczymi siedzeniami oraz nienaganną obsługą , a w menu znajdziemy połączenie różnych ciekawych smaków, struktur i składników; Britannia Restaurant- dania wymyślone przez Ambasadora Kulinarnego Cunard’a- Jean-Marie Zimmermann’a Doskonałe menu, uprzejma obsługa to wszystko czeka na Ciebie w dwóch restauracyjnych salach Britannia. Potrawy serwowane o różnych porach dnia, możliwość rezerwacji miejsca w ekskluzywnej i kameralnej Club Britannia; The Verandah Restaurant  to miejsce królowej Elżbiety i wspaniała alternatywa dla tradycyjnych restauracji. Zapraszamy do spróbowania współczesnej kuchni francuskiej, która używa składników pochodzących tylko z Francji oraz do czerpania uroków  z cudownej atmosfery, która przypomina legendarną Verandah Grill  z pokładu oryginalnej Queen Elizabeth; Lido Restaurant- jadalnia w formie bufetu dostępna przez cały dzień, gdzie można zjeść kanapkę lub lekki posiłek, a wieczorem przekształca się w Asado is a South American Grill  z kuchnią azjatycką i meksykańska.

Spa, atrakcje sportowe:
 • Deck Sports gdzie można zagrać w tradycyjne gry na liniowcach tj. shuffleboard i quoits
 • Kort tenisowy
 • Nauka tańca
 • Games Deck to przestronne miejsce gdzie można poczuć prawdziwa angielska atmosferę np. podczas gry w krykieta czy kręgle
 • Royal Spa
 • Fitness
 • siłownia
Rozrywka:
 • Empire Casino
 • Kafejka internetowa
 • Biblioteka
 • Klub filmowy
 • Night Nursery- przedszkole nocne dla dzieci w wieku 12-23 miesiące
 • The Play Zone- miejsce zabaw dla dzieci w wielu 2-7 lat (gry, zabawy, konkursy, czytanie książek, gry komputerowe)
 • The Kids Zone- miejsce zabaw dla dzieci w wielu 8-12 lat lat (gry, zabawy, konkursy, czytanie książek, gry komputerowe)
 • The Teen Zone- strefa dla nastolatków w wieku 13-17 lat (turnieje tenisa stołowego, gry zespołowe i sportowe, dyskoteki, quizy i bingo w godzinach wieczornych)
 • Cunard Insights - Poznaj szereg historycznych i współczesnych zagadnień przedstawionych przez wiele ciekawych osób, w tym odkrywców, naukowców, ambasadorów byłych i polityków, historyków, naukowców, pisarzy, biografów i wielokrotnie nagradzaną aktorów i producentów filmowych.
 • The Cunard Book Club – klub literacki prowadzony przez bibliotekarza
 • Cunard ConneXions – miejsce gdzie przez cały dzień prowadzone są zajęcia dla różnych grup od malowania akwarelami poprzez lekcje komputerowe, degustację win do tańca towarzyskiego i gier planszowych.
 • The Art Gallery to miejsce gdzie można podziwiać dzieła XX-wiecznych mistrzów takich jak Dali, Chagall, Erte i Picasso jak również znanych współczesnych artystów: Alexandra Nechita, Howarda Behrensa, Martirosa i Billa Macka.
 • Cunardia-miejsce gdzie można obejrzeć kolekcje przedmiotów i obrazków z lat minionych.
 • Book Shop to kameralna księgarnia i sklep i specjalizujący się w  literaturze żeglarskiej, można nabyć również  plakaty, pocztówki, przedmioty kolekcjonerskie i pamiątki.
 • Image Photo Gallery- wystawa zdjęć zrobionych gościom podczas rejsu.
 • Royal Arcade – ogród zimowy ze szklanym dachem z butikami i sklepami z biżuterią, perfumami, zegarkami.
Baseny:
Główny kompleks basenów, na który składają się 2 baseny główne oraz 4 jacuzzi.
 
Kabiny i apartamenty na pokładzie statku Queen Elizabeth:
 
Kabina wewnętrzna- Britannia  (14m² - 22,5m²)
Do dyspozycji gości są kabiny w kategorii D1, D2, D3, D4, D5, D6, D7, D8.
Kabina wyposażona w dwa łóżka z możliwością złączenia w jedno, łazienkę, szlafrok i kapcie, lodówkę, sejf, suszarkę do włosów, telewizję satelitarną z kanałami muzycznymi i filmowymi w kilku językach, telefon z linią bezpośrednią, 24-godzinny room service. Dodatkowo goście mają w serwisie rozścielanie i zaścielanie łóżek, a napo duszce zostawiana jest czekoladka oraz gazetka pokładowa. Napięcie: 220V / 110V.
 
Kabina z oknem:
Britannia (17m² - 18,5m²)
Do dyspozycji gości są kabiny w kategorii C1, C2, C3 C4 i C5.
Kabina wyposażona w część dzienną i sypialnianą. Część sypialniana posiada dwa łóżka z możliwością złączenia w jedno. Kabina wyposażona jest w łazienkę, prysznic, szlafrok i kapcie, lodówkę, sejf, suszarkę do włosów, telewizję satelitarną z kanałami muzycznymi i filmowymi w kilku językach, telefon z linią bezpośrednią, 24-godzinny room service. Dodatkowo goście mają w serwisie rozścielanie i zaścielanie łóżek, a napo duszce zostawiana jest czekoladka oraz gazetka pokładowa. Napięcie: 220V / 110V.
 
Kabina z balkonem:
Britannia (22,5m² - 44m² z balkonem)

Do dyspozycji gości są kabiny w kategorii  A1, A2, A3, A4, A5, A6 i A7.
Kabina wyposażona w część dzienną i sypialnianą. Część sypialniana posiada dwa łóżka z możliwością złączenia w jedno. Kabina wyposażona jest w łazienkę, prysznic, szlafrok i kapcie, lodówkę, sejf, suszarkę do włosów, telewizję satelitarną z kanałami muzycznymi i filmowymi w kilku językach, telefon z linią bezpośrednią, 24-godzinny room service. Dodatkowo goście mają w serwisie rozścielanie i zaścielanie łóżek, a napo duszce zostawiana jest czekoladka oraz gazetka pokładowa. Napięcie: 220V / 110V.
 
Britannia Club Balcony (22,5m² - 44m² z balkonem)
Do dyspozycji gości są kabiny w kategorii AA.
Kabina wyposażona w część dzienną i sypialnianą. Część sypialniana posiada dwa łóżka z możliwością złączenia w jedno. Kabina wyposażona jest w łazienkę, prysznic, szlafrok i kapcie, lodówkę, sejf, suszarkę do włosów, telewizję satelitarną z kanałami muzycznymi i filmowymi w kilku językach, telefon z linią bezpośrednią, 24-godzinny room service. Dodatkowo goście mają w serwisie rozścielanie i zaścielanie łóżek, a na poduszce zostawiana jest czekoladka oraz gazetka pokładowa. Specjalnie dla Gości Britania Club: osobny stolik w Queens Grill i powitalna butelka wina. Klienci mają możliwość wyboru poduszek i kołdry według swoich preferencji Napięcie: 220V / 110V.
 
Kabiny Suites:

Princess Grill Suites (32m² - 47m² z balkonem)
Do dyspozycji gości są kabiny w kategorii P1, P2, P3, P4.
Luksusowe apartamenty z indywidualna obsługą i priorytetami przy zaokrętowaniu i wyokrętowaniu. Kabina wyposażona w część dzienną i sypialnianą. Część sypialniana posiada dwa łóżka z możliwością złączenia w jedno. Kabina wyposażona jest w łazienkę z wanną i prysznicem, szlafrok i kapcie, lodówkę, sejf, suszarkę do włosów, telewizję satelitarną z kanałami muzycznymi i filmowymi w kilku językach, telefon z linią bezpośrednią, 24-godzinny room service. Dodatkowo goście mają w serwisie rozścielanie i zaścielanie łóżek, a na poduszce zostawiana jest czekoladka oraz gazetka pokładowa. Specjalnie dla Gości Princess Grill Suites usługa concierge'a, codziennie świeże owoce, powitalna butelka wina musującego i truskawki przy zaokrętowaniu  oraz gratis woda butelkowana,. Klienci mają możliwość wyboru poduszek i kołdry według swoich preferencji . Goście mają również dostęp do Queens Lounge i możliwość rezerwacji osobnego stolika w Queens Grill;  możliwość zjedzenia posiłku w kabinie. Napięcie: 220V / 110V.
 
Queens Grill Suites (47 m²  - 71m² z balkonem)
Do dyspozycji gości są kabiny w kategorii Q5, Q6, Q7.
Luksusowe apartamenty z indywidualna obsługą  concierge'a i lokaja oraz z priorytetami przy zaokrętowaniu i wyokrętowaniu. Kabina wyposażona w przestronny salon i sypialnię. Część sypialniana posiada dwa łóżka z możliwością złączenia w jedno. Kabina wyposażona jest w łazienkę z wanną i prysznicem, szlafrok i kapcie, lodówkę, sejf, suszarkę do włosów, telewizję satelitarną z kanałami muzycznymi i filmowymi w kilku językach, telefon z linią bezpośrednią, 24-godzinny room service. Dodatkowo goście mają w serwisie rozścielanie i zaścielanie łóżek, a na poduszce zostawiana jest czekoladka oraz gazetka pokładowa. Specjalnie dla Gości Princess Grill Suites  codziennie świeże kwiaty i owoce, powitalna butelka wina musującego i truskawki przy zaokrętowaniu  oraz gratis woda butelkowana. Klienci mają możliwość wyboru poduszek i kołdry według swoich preferencji . Goście mają również dostęp do Queens Lounge oraz specjalnych stref na pokładzie, a także  możliwość osobnego stolika w Queens Grill. Dodatkowo znajduje się bogato zaopatrzony barek w alkohole, wina i napoje bezalkoholowe. Przed obiadem istnieje możliwość zamówienia kanapeczek z menu Queens Grill. Napięcie: 220V / 110V.
 
Queens Grill - Penthouse Suite z balkonem (48m² - 65,5m²)
Do dyspozycji gości są kabiny w kategorii Q3 i  Q4.
Luksusowe apartamenty z indywidualna obsługą  concierge'a i lokaja oraz z priorytetami przy zaokrętowaniu i wyokrętowaniu. Kabina wyposażona w przestronny salon i sypialnię. Część sypialniana posiada dwa łóżka z możliwością złączenia w jedno. Kabina wyposażona jest w łazienkę z wanną i prysznicem, szlafrok i kapcie, lodówkę, sejf, suszarkę do włosów, telewizję satelitarną z kanałami muzycznymi i filmowymi w kilku językach, telefon z linią bezpośrednią, 24-godzinny room service. Dodatkowo goście mają w serwisie rozścielanie i zaścielanie łóżek, a na poduszce zostawiana jest czekoladka oraz gazetka pokładowa. Specjalnie dla Gości Princess Grill Suites  codziennie świeże kwiaty i owoce, powitalna butelka wina musującego i truskawki przy zaokrętowaniu  oraz gratis woda butelkowana. Klienci mają możliwość wyboru poduszek i kołdry według swoich preferencji . Goście mają również dostęp do Queens Lounge oraz specjalnych stref na pokładzie, a także  możliwość osobnego stolika w Queens Grill. Dodatkowo znajduje się bogato zaopatrzony barek w alkohole, wina i napoje bezalkoholowe. Przed obiadem istnieje możliwość zamówienia kanapeczek z menu Queens Grill. Napięcie: 220V / 110V.
 
Queens Grill - Master Suite z balkonem (102m²)
Do dyspozycji gości są kabiny w kategorii Q2.
Luksusowe apartamenty z indywidualna obsługą  concierge'a i lokaja oraz z priorytetami przy zaokrętowaniu i wyokrętowaniu. Kabina wyposażona w przestronny salon i sypialnię. Część sypialniana posiada dwa łóżka z możliwością złączenia w jedno. Kabina wyposażona jest w łazienkę z wanną i prysznicem, szlafrok i kapcie, lodówkę, sejf, suszarkę do włosów, telewizję satelitarną z kanałami muzycznymi i filmowymi w kilku językach, telefon z linią bezpośrednią, 24-godzinny room service. Dodatkowo goście mają w serwisie rozścielanie i zaścielanie łóżek, a na poduszce zostawiana jest czekoladka oraz gazetka pokładowa. Specjalnie dla Gości Princess Grill Suites  codziennie świeże kwiaty i owoce, powitalna butelka wina musującego i truskawki przy zaokrętowaniu  oraz gratis woda butelkowana. Klienci mają możliwość wyboru poduszek i kołdry według swoich preferencji . Goście mają również dostęp do Queens Lounge oraz specjalnych stref na pokładzie, a także  możliwość osobnego stolika w Queens Grill. Dodatkowo znajduje się bogato zaopatrzony barek w alkohole, wina i napoje bezalkoholowe. Przed obiadem istnieje możliwość zamówienia kanapeczek z menu Queens Grill. Napięcie: 220V / 110V.
 
Queens Grill - Grand Suite z balkonem (127m² - 138m²)
Do dyspozycji gości są kabiny w kategorii Q1.
Luksusowe apartamenty z indywidualna obsługą  concierge'a i lokaja oraz z priorytetami przy zaokrętowaniu i wyokrętowaniu. Goście  otrzymują posiłek do kabiny ze specjalnego Queens Grill menu. Kabina wyposażona w przestronny salon , jadalnię i sypialnię oraz balkon. Część sypialniana posiada dwa łóżka z możliwością złączenia w jedno. Kabina wyposażona jest w łazienkę z wanną i prysznicem, szlafrok i kapcie, lodówkę, sejf, suszarkę do włosów, telewizję satelitarną z kanałami muzycznymi i filmowymi w kilku językach, telefon z linią bezpośrednią, 24-godzinny room service oraz internet Wi-Fi. Dodatkowo goście mają w serwisie rozścielanie i zaścielanie łóżek, a na poduszce zostawiana jest czekoladka oraz gazetka pokładowa. Specjalnie dla Gości Princess Grill Suites  codziennie świeże kwiaty i owoce, powitalna butelka wina musującego i truskawki przy zaokrętowaniu  oraz gratis woda butelkowana. Klienci mają możliwość wyboru poduszek i kołdry według swoich preferencji . Goście mają również dostęp do Queens Lounge oraz specjalnych stref na pokładzie, a także  możliwość osobnego stolika w Queens Grill. Dodatkowo znajduje się bogato zaopatrzony barek w alkohole, wina i napoje bezalkoholowe. Przed obiadem istnieje możliwość zamówienia kanapeczek z menu Queens Grill. Napięcie: 220V / 110V.
 

Najbliższe rejsy tym statkiem

Zobacz pełną ofertę rejsów -